Casablanca
-
wo 16 nov 202220:00Incl. garderobe, koffie/thee vooraf en (pauze)drankjeWilminktheater, EnschedePay. Zaal
-
do 17 nov 202220:00Incl. garderobe, koffie/thee vooraf en (pauze)drankjeWilminktheater, EnschedePay. Zaal
Casablanca, met Ingrid Bergman en Humphrey Bogart in de hoofdrollen, geldt als een van de beste films ooit. Choreograaf Ed Wubbe gebruikte het verhaal van de Hollywoodklassieker als basis voor een voorstelling over hartstocht, vrijheid en verlangen naar een betere wereld. Op woensdag 16 en donderdag 17 november in de Pay.Zaal van het Wilminktheater in Enschede.
In zijn Casablanca smeedt Wubbe verschillende disciplines samen tot een zinderend geheel. Op een draaiend podium creëert hij met dans in verschillende stijlen, circuselementen en muziek een fantasievolle, theatrale wereld.
Casablanca speelt zich af op een plek waar mensen, op de vlucht voor oorlog, wachten op een beter bestaan. Achter het romantische verhaal gaat een schemerwereld schuil waarin werkelijkheid en fantasie langs elkaar wrijven en waar grenzen tussen goed en kwaad vervagen.
Muzikaal uitgangspunt van de dansvoorstelling is de soundtrack van de film uit 1942 met zijn weergaloze muziek en jazznummers uit de jaren veertig. Het bekende lied As time goes by komt in verschillende arrangementen in de voorstelling terug. Met het toevoegen van authentieke Marokkaanse muziek geeft Wubbe de voorstelling nog meer sfeer.
De pers over Casablanca:
“In Wubbe’s Casablanca zien we het verhaal áchter het filmverhaal, ‘op een plek waar mensen, op de vlucht voor oorlog, wachten op een beter bestaan" – Scenes
"Casablanca brengt je op sommige momenten in vervoering, zoals in de duetten waarin de wonderschone Ellen Landa met volle overtuiging in de rol van Ilse Lund lijkt te stappen. Zij laat de passie van het toneel spatten" - Noordhollands Dagblad
“As Time Goes By is een muzikaal motief voor liefdesduetten die verder niets nodig hebben dan pure dans” – Trouw
“Vooral de groepsdans imponeert in Ed Wubbe’s Casablanca” – Theaterkrant
“Het kan zijn naam, grote fragmenten van de werkelijke dialoog en de filmmuziek ontlenen aan de Hollywood-film uit 1942, maar uiteindelijk is Casablanca van Scapino Ballet zijn eigen magnifieke en gecompliceerde beest" – Movement Exposed
'Scapino heeft met Casablanca wederom een prachtige voorstelling neergezet'