Hommage aan Duke Ellington
-
vr 31 mei 202420:00Incl. garderobe, koffie/thee vooraf en (pauze)drankjeMuziekcentrum, EnschedeGrote Zaal
Toprang Normaal tarief € 49,00 1e rang Normaal tarief € 42,00 2e rang Normaal tarief € 32,00 3e rang Normaal tarief € 22,00
Een swingende combinatie van jazzorkest en symfonieorkest. Ter ere van Duke Ellington, de vijftig jaar geleden overleden jazzlegende die graag uitstapjes maakte naar de klassieke muziek. Vrijdag 31 mei 2024, in het Muziekcentrum in Enschede.
Duke Ellington was één van de allergrootsten in de wereld van de jazz, met meer dan tweeduizend composities op zijn naam, waarvan vele de status van wereldhit bereikten. Maar ‘The Duke’ was ook gefascineerd door klassieke muziek en schreef werken waarin hij het beste uit beide werelden wist te halen, zoals Harlem en Night Creature. Behalve een aantal van deze werken, hoort het publiek ook zijn grootste successen.
Naast Phion zit het Jazz Orchestra of the Concertgebouw op het podium, één van de beste en meest succesvolle jazzensembles die ons land rijk is. En voor beide orkesten staat Wayne Marshall, de Britse dirigent die zowel jazz als klassiek in de genen heeft zitten.
Hij geldt als een specialist in de muziek van grote landgenoten die in beide genres groot geworden zijn, zoals Gershwin, Bernstein en natuurlijk Ellington. Of je nu jazzfan bent of liefhebber van klassiek, dit concert mag je niet missen. Een swingender begin van de zomer kun je je niet wensen.
'American music is just as important as any Beethoven, Haydn, Mozart or Brahms. It’s the same to me'
Credits
Wayne Marshall, dirigent
Jazz Orchestra of the Concertgebouw