Callas & Annie M.G.

Donij van Doorn
Fictieve ontmoeting tussen Callas en Annie M.G., verbeeld in een muzikale soloshow vol Belcanto, chansons en dagboekfragmenten.
Sat 29 Nov 2025 20:30
Sat 29 Nov 2025
20:30
  • Sat 29 Nov 2025
    20:30
    Incl. garderobe
    De Kleine Willem, Enschede
    From Wed 14 May 2025 12:00

De dramatiek in de liederen van Harry Bannink op teksten van Annie M.G. Schmidt schilderen de keerpunten van het turbulente leven van Callas.

Hebben Maria Callas en Annie M.G. Schmidt elkaar ooit ontmoet?

Nee. Maar dat had zomaar gekund! 

Maria Callas (1923-1977) groeide in de jaren 50 uit tot het ultieme opera-icoon. Met haar unieke stemgeluid en acteertalent veroverde ze de wereld en kreeg de bijnaam La Divina, de goddelijke. Achter het imago van deze wereldster met roddel en achterklap, schuilt een kwetsbare vrouw. 

De dramatiek in de liederen van Harry Bannink op teksten van Annie M.G. Schmidt schilderen de keerpunten van het turbulente leven van Callas, alsof ze voor de diva geschreven zijn. Deze soloshow met Nederlandstalige chansons, sprankelende Belcanto melodieën en fictieve dagboekfragmenten maken van La Divina een vrouw van vlees en bloed, van de legende een mens. 

Creator Donij van Doorn heeft meer dan een dozijn operarollen op haar naam, maar is bij het grote publiek vooral bekend als sopraansoliste bij André Rieu. Ze heeft over de hele wereld gezongen en opnames op YouTube zijn miljoenen malen gestreamd. In haar eerste soloshow Callas & Annie M.G. komt haar liefde voor kleinkunst en musical tot haar recht en schakelt ze moeiteloos tussen de genres. Samen met pianiste Mirsa Adami brengt zij het verhaal van Callas in deze toegankelijke voorstelling met een heerlijke mix van muziekstijlen. 

Credits

Zang Donij van Doorn
Piano Mirsa Adami
Muziek Harry Bannink, Giacomo Puccini, Giuseppe Verde e.a.