Levenslust
-
Sat 29 Nov 202520:00Incl. garderobeDe Grote Kerk, EnschedeOp de Oude Markt
Geen rang (volloop) Regular price € 17,50
Credits
Regie: Lieke Benders
Tekst en performance: Joke van Leeuwen
Compositie, live muziek: Nabou Claerhout
Dramaturgie: Peter Anthonissen
Decor: Marq Claessens
Lichtontwerp: Roland de Jong
Over het gedicht Levenslust
De stomende, associatieve zinnen, met enjambementen en binnenrijm, vol zelfspot en melancholie, geven uiting aan een onverwoestbare drang tot leven die overal doorheen breekt. (de Volkskrant)
Dit gedicht is een ode aan het leven. Joke van Leeuwen neemt de lezer mee vanaf het allereerste begin […] door de cyclus van het leven tot de dood erop volgt. Dit gebeurt niet chronologisch, maar willekeurig via invallen, gedachten, gebeurtenissen en associaties. Daarin is ook plaats voor ingrijpende en serieuze onderwerpen als oorlog, kindersterfte, natuurrampen. (Hettie Marzak – Literair Nederland)
Briljant geschreven, prachtige woordvondsten en stuwend ritme. Je blijft dit lange gedicht lezen en herlezen. De eerste keer las ik het boekje in één keer uit. Toen kort daarna nog een keer gelezen om de gemiste details mee te krijgen. Na een jaar nogmaals gelezen. Het blijft mooi! Prachtige observaties en speels geschreven. (lezersreactie)