Bits en Pieces

Hans Dagelet
Een ode aan het leven, aan het krankzinnige, mooie, lelijke, bizarre, wrede en fantastische leven dat wij leiden.
Fri 7 Nov 2025 20:30
Fri 7 Nov 2025
20:30
  • Fri 7 Nov 2025
    20:30
    Incl. garderobe
    De Kleine Willem, Enschede
    From Wed 14 May 2025 12:00

Het is kunst om de kunst, een viering van het tijdelijke en het tijdloze. 

BITS & PIECES  is een multimediaal requiem waarin literatuur, muziek, film en dans samenkomen. Het begon in 2019 met een LP over de dood, geproduceerd door Hans Dagelet en Jan van Eerd. De thematiek van vergankelijkheid en de dood resoneerde sterk met mijn eigen besef van sterfelijkheid, aldus Hans Dagelet. Nu, op 78-jarige leeftijd en met de Blijvend Applaus Prijs op zak, beschouw ik dit project als mijn eigen requiem—een zwanenzang waarin ik alles wat ik doe samenbreng. 

De voorstelling opent met een humoristische proloog over ouder worden en veranderende inzichten, waarna teksten van Beckett (mijn favoriete schrijver) naadloos overgaan in muziek. Live gespeelde composities worden versterkt door documentaire beelden uit het Eye-archief (1900-1945). Ze vertellen het verhaal van het ontstaan van leven, van jeugd en onschuld, van het volwassen leven, en van verval en dood, en tenslotte van het leven dat de dood overstijgt. Motor achter het geheel: de drift om te (over)leven.

Ik ben geboren in Deventer, één dag voor de bevrijding. Deze voorstelling wil geen boodschap uitdragen, alleen schoonheid laten zien en horen. BITS & PIECES is een ode aan het leven en de dood, aan het bizarre, wrede, maar vooral prachtige bestaan. Het is kunst om de kunst, een viering van het tijdelijke en het tijdloze. 

Credits

Teksten: H.N.Werkman, Anne Chaplet, Hans Dagelet, Samuel Beckett.  
Historische filmbeelden uit het archief van Filmmuseum Eye
Muziekcompositie: Hans en Yan  
Stem en trompet: Hans Dagelet 
Electronica: Yan 
Piano: Laurens de Boer 
VJ, edit film, scenografie: Jan Boiten 

Hans Dagelet is Acteur/Muzikant. In die hoedanigheid houdt hij zich naast tekst en beeldtheater vooral ook bezig met muziektheater. Op dit moment heeft hij, naast Bits and Pieces, ook nog een aantal grote projecten op stapel staan. Hans werd meerder malen gelauwerd. De afgelopen vijfentwintig jaar heeft scenograaf Jan Boiten talloze scenografieën bedacht en gerealiseerd: decors, licht- en video ontwerpen. Zijn werk is te zien op vele podia en festivals over de hele wereld, van Moskou tot New York. Jan van Eerd (YAN), muzikant/producer, (o.a. Wende, Spinvis, Ellen ten Damme Hadewych Minis.) Hij won als producer een Edison voor het album Mens van Wende. Met zijn eigen project kwam hij vorig jaar uit op het label van Philip Glass. Pianist Laurens de Boer. Gespecialiseerd in hedendaagse muziek, heeft hij een grote passie voor de fusie daarvan met andere muzikale stijlen. Als solist en met ensemble speelde hij op vele podia in binnen- en buitenland, van muziektheater tot de meest autonome abstracte moderne muziek.