"Opera2Day mixt circus en Händel-opera’s tot verkwikkend barokspektakel" -⭐️⭐️⭐️⭐️- NRC.nl
Ontdek wat recensenten schrijven over The Opera Circus, het barokspektakel van OPERA2DAY waarin opera en circus samensmelten tot een energieke en eigentijdse voorstelling. Van virtuoze zang en sprankelende muziek van Händel tot adembenemende acrobatiek en visuele flair: de recensies schetsen een beeld van een verkwikkende avond waarin traditie en vernieuwing elkaar versterken.
In The Opera Circus komen aria’s, koorpassages en instrumentale intermezzo’s samen met circusacts vol lef en precisie. Tegen de achtergrond van de achttiende-eeuwse operamuziek ontstaat een speels en toegankelijk spektakel dat zowel kenners als nieuw publiek weet te verrassen. Critici prijzen de inventiviteit, het tempo en het plezier waarmee OPERA2DAY barokopera nieuw leven inblaast en laat schitteren in een eigentijdse theatervorm.
"Als uitsmijter zorgt de vitaal zingende sopraan Maud Bessard Morandas (De Zon) als deus ex machina voor een veerkrachtig, happy end" - ⭐️⭐️⭐️⭐️ - NRC.nl
Bron: NRC.nl, Loni Verweij
Met goden die maar in hun misère blijven rondwentelen komt het verhaal ietwat traag op gang. Maar met slim gedoseerde slapstick humor en levendige mimiek en gestiek in barokke stijl weet de club circusartiesten het godenpaar, sopraan Maria Schellenberg en countertenor James Hall, uiteindelijk te ontdooien. Voor het merendeel van de anderhalf uur durende voorstelling zijn zij de enige zingende personages, maar in samenspel met de overtuigend mimende circusartiesten dragen ze het stuk met verve. In de soms lange aria’s dreigt Hall qua theatrale présence wel wat weg te vallen tegen de rondtuimelende furiën. Ontroerend is zijn duet over eenzaamheid met Schellenberg.
"Yet again this Hague-based opera company has produced another brand new opera out of the hat.” - Arts Talk Magazine
Bron: Artstalkmagazine.com
There were only three singing parts in the piece and were all performed flawlessly. Maria Schellenberg as the Queen of War sang beautifully despite having to do the first few minutes of it balanced on a small platform half-way up a rigging pole. Maud Bessard-Morandas was excellent as The Sun who also had to fearlessly demonstrate her trapeze skills but I was especially impressed by counter-tenor James Hall as Armato, God of War. The Nederlandse Bachvereningin in the pit under the baton of Hernán Schvartzman played, as always, impeccably.
"Mooie afronding van een vernuftig in elkaar gezette Handeliaanse operawereld op basis van een bont circusfeest." - Opera Magazine
Bron: Operamagazine.nl, Franz Straatman
Met schwung begeleide lichte muziek onder meer van barokke dansen en enkele delen uit de Water Music, werden ook weer acrobatische nummers vertoond. Verrassend bleek een van de acrobaten, Maud Bessard-Morandos, over een even getrainde, soepele hoge sopraan te beschikken waarmee zij een heerlijke aria uit Apollo e Dafne uitvoerde: ‘Felicissima quest’alma’/Heel gelukkig is deze ziel. In haar gouden zonnepakje voerde zij de aanvankelijk nukkige goden naar verzoening in een prachtig trio uit de opera Alcina. Mooie afronding van een vernuftig in elkaar gezette Handeliaanse operawereld op basis van een bont circusfeest.
"De sopraan Maud Bessard-Morandas lijkt letterlijk te stralen in haar naar het iconische zonnepak van Louis XIV gemodelleerde outfit." - Theaterkrant
Bron: Theaterkrant.nl, Thea Derks
Regisseurs Serge van Veggel en Aedin Walsh doen de reputatie van Opera2Day als eigenzinnig operagezelschap opnieuw eer aan. Nu eens niet door een bestaande klassieker een andere wending te geven, maar door een geheel nieuwe opera te creëren. Voor het libretto putten Van Veggel en Stefano Simone Pintor uit aria’s en recitatieven uit zo’n twintig opera’s van Händel, gelardeerd met een flinke selectie uit diens instrumentale muziek.