SUPERMENS gezocht - derniëre - Theater Sonnevanck
Benning & Gladkova

SUPERMENS gezocht - derniëre

Theater Sonnevanck
Muziektheater over grenzen stellen en erbij willen horen, geïnspireerd op Brecht, met humor en een actuele boodschap.
zo 29 nov 2026 15:00
zo 29 nov 2026
15:00
  • zo 29 nov 2026
    15:00
    Externe locatie
    Theater Sonnevanck aan de Walstraat in Enschede
    Verkoop start op do 7 mei 2026 14:00
  • Incl. garderobe

Een eerste schooldag vol spanning

Chelsey wil op haar eerste dag in een nieuwe klas vooral één ding: erbij horen. Tijdens het favoriete spel van de klas, winkeltje spelen, doet ze alles om lief, behulpzaam en meegaand te zijn. Maar hoe harder ze haar best doet, hoe meer de situatie uit de hand loopt.

Als Chelsey de winkel sluit, wil de rest juist naar binnen. Als ze korting geeft, wil iedereen alles gratis. Haar klasgenoten pakken het speelgoed af en lachen haar uit. In haar wanhoop roept ze de hulp in van haar grote zus Luca.

Zorgen voor anderen of opkomen voor jezelf

Waar Chelsey zich aanpast, neemt Luca juist direct de leiding. Zij bepaalt de regels, stelt grenzen en laat zich niet wegduwen. Maar daarmee dient zich meteen een nieuwe vraag aan: wat gebeurt er als je zo hard voor jezelf opkomt dat niemand meer dichtbij durft te komen?

SUPERMENS gezocht onderzoekt hoe moeilijk het is om tegelijk aardig te zijn én voor jezelf te zorgen. Wanneer help je een ander, en wanneer is het tijd om nee te zeggen?

Geïnspireerd op Brecht, gemaakt voor jonge kinderen

De voorstelling is losjes gebaseerd op De goede mens van Sezuan van Bertolt Brecht, over iemand die zoveel geeft dat ze zichzelf verliest. Regisseur Daniel van Klaveren vertaalt dat gegeven naar opzwepend muziektheater voor kinderen vanaf 6 jaar.

De makers van Koning Bowi komen opnieuw samen in een voorstelling over grenzen stellen, erbij willen horen en de zoektocht naar een goede balans tussen zachtheid en zelfbescherming.

Credits

Regie en tekst Daniel van Klaveren | Compositie Lucas Wiegerink | Spel en zang Simon Boer, Laura van der Meche, Jorabelle Ndombele Lukoki en Marie-Mae van Zuilen | Musici fagot en harp (tba) | Kostuumontwerp Lobke Houkes | Regie-assistent Anne-Fleur du Pré | Campagnebeeld Benning&Gladkova | Scènefotografie Sanne Peper | Videoproductie Bart Majoor

Benning & Gladkova
SUPERMENS gezocht - derniëre - Theater Sonnevanck
Twee performers balanceren op een ouderwetse weegschaal tegen een warme, oranje achtergrond; één staat met een rode cape dynamisch op de ene schaal, de ander zit ontspannen op de andere schaal.

Wachtlijst

Wensenlijst

Toegevoegd:

Ga naar wensenlijst