‘Sara Kroos kan als geen ander licht maken wat zwaar is’ – ⭐️⭐️⭐️⭐️ – Trouw.nl
Sara Kroos keert terug op het cabaretpodium met Prikkelarme Kermis, een voorstelling waarin ze persoonlijke ervaringen, dagelijkse observaties en humor combineert. Ze vertelt openhartig over haar periode van ziekte en de impact van haar boek Rood is ja, maar blijft daarbij altijd luchtig en meeslepend, ondersteund door mooie liedjes en muzikale begeleiding.
Hier is wat de recensies van Prikkelarme Kermis te zeggen hebben:
‘Sara Kroos laat je lachen én grijpt je naar de keel met haar kwetsbare verhaal in ‘Prikkelarme kermis’’ – ⭐️⭐️⭐️⭐️ – Volkskrant.nl
Bron: Volkskrant.nl, Joris Henquet
Wegens ziekte stond Sara Kroos vier jaar lang niet op het podium. In haar knap opgebouwde nieuwe cabaretvoorstelling laat ze zien hoe ze uit haar dal is gekropen.
Een ‘prikkelarme kermis’ bevat een fascinerende tegenstelling: het is een speciale middag voor mensen die wel de ervaring van kermis willen, maar geen harde muziek en knipperend licht. Kroos opent met verhalen over haar verhuizing naar een boerderij op de Veluwe en vervolgt met conferences over het dagelijks leven.
Daarin vertelt Kroos over de impact van reacties op haar boek Rood is ja, waarin ze schrijft over seksueel misbruik in haar jeugd. Het stuk grijpt naar de keel, vooral in de scène waarin Kroos de foute opmerkingen opsomt die mensen tegen misbruikslachtoffers maken. Haar terugkeer op het toneel toont zowel kwetsbaarheid als kracht.
‘Sara Kroos is terug op het cabaretpodium en beter dan ooit’ – Theaterkrant.nl
Bron: Theaterkrant.nl, Dominique Engers
De voorstelling biedt onvervalst entertainment, met slechts één klein schrikmoment over seksueel misbruik en cavia’s.
Kroos staat ontspannen en met aanstekelijk plezier op het podium, vertelt smakelijke verhalen over haar dagelijks leven en af en toe bizarre situaties, en wordt afgewisseld met mooie, warme liedjes. Haar twee muzikanten Rutger Hoorn en Nathaniël van Veenen geven haar solide, muzikale rugdekking.
Het donkere verhaal van 6,5 minuut geeft tegenkleur aan de vrolijke anekdotes en laat alle lijnen indrukwekkend samenvallen. Met haar humor, zelfspot en kwetsbaarheid laat Kroos zien dat ze ongebroken en sterk terug is op het cabaretpodium.
‘Sara Kroos kan als geen ander licht maken wat zwaar is’ – ⭐️⭐️⭐️⭐️ – Trouw.nl
Bron: Trouw.nl, Rosalie Fleuren
In Prikkelarme Kermis verwerkt Sara Kroos haar ervaringen met seksueel misbruik in een voorstelling die grotendeels komisch blijft. Ze bouwt waargebeurde verhalen geloofwaardig uit tot vrolijk absurde proporties, zoals haar overvolle diepvries vol varkensschnitzels en het verhaal van haar kip Nugget.
Kroos staat sterk, ontspannen en smakelijk te vertellen. Haar liedjes en rustmomenten zijn optimistisch en dankbaar van toon. Zonder harde muziek en felle lichten voelt ze zich thuis op de prikkelarme kermis en weet ze op indrukwekkende wijze veerkracht en zelfwaardering uit te stralen.